MATCH CENTER

Νικηφόρο το δεύτερο φιλικό της Καλαμάτας με πολύ ωραίο γκολ Φελίπε

Πρεμιέρα και γκολ ο Βραζιλιάνος Φελίπε στο φιλικό με τον Θησέα Αγριάς που τελείωσε με 2-1 υπέρ της Μαύρης Θύελλας. Ο βραζιλιάνος επιθετικός έπαιξε στο β ημίχρονο και έβαλε ένα εντυπωσιακό σε εκτέλεση γκολ με σουτ. Η ομάδα έδειξε καλά στοιχεία στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και άφησε ικανοποιημένο τον Νίκο Αναστόπουλο.

Το πρώτο γκολ για την ομάδα μας το πέτυχε ο Ηλιόπουλος (25 λεπτό) και το δεύτερο ο Φελίπε (60 λεπτό). Η ομάδα του Θησέα Αγριάς μείωσε στο 70 λεπτό.  Αύριο το πρωί θα πραγματοποιηθεί προπόνηση και το μεσημέρι θα αναχωρήσουν για Καλαμάτα.

Οι παίκτες που ξεκίνησαν ήταν οι: Αραμπατζής, Mavinga, Καρούτης, Κωνσταντινόπουλος, Guihoata, Γκαλίτσιος, Νατσιόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Ηλιόπουλος, Τριανταφυλλάκης, Bousbiba. Στο β ημίχρονο έπαιξαν οι: Μουζάκης, Πάγια, Ακριστινεϊ, Φελίπε, Εμπεσίλιο.