Ο Π.Σ. » Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ » ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον ποδοσφαιριστή Μανώλη Στεφανάκο ο οποίος την νέα χρονιά θα προσφέρει τις υπηρεσίες του αγωνιζόμενος με τα χρώματα της ομάδας μας.
Γεννήθηκε στις 17/08/1979 στην Αθήνα έχει ύψος 2.00 m και αγωνίζεται σαν τερματοφύλακας. Τα κύρια χαρακτηριστικά του παιχνιδιού του είναι η εκρηκτικότητα, η αντίληψη, η εμπειρία και η δυνατότητα να κατευθύνει την άμυνά του με τέτοιο τρόπο που να εκπέμπει στους συμπαίκτες του ηρεμία και αυτοπεποίθηση.
![](/filemanager/wp-content/uploads/2019/08/images-1.jpg)
Ξεκίνησε την καριέρα του από τους Αγίους Αναργύρους το 2007 εκεί αγωνίστηκε για έναν χρόνο. Στην συνέχεια μετακόμισε στο Αιγάλεω από το 2008 – 2010. Επόμενη γεωγραφική μετακόμιση η Τρίπολη και ο Αστέρας στην Super League για δύο χρόνια 2010 – 2012 ενώ η καριέρα του συνεχίζεται στην πιο μακροχρόνια παραμονή του σε ομάδα στο Αγρίνιο και τον Παναιτωλικό το 2012 – 2016. Πέρυσι θα φορέσει την φανέλα του Καραΐσκάκη. Καλωσορίζουμε τον Μανώλη Στεφανάκο και του ευχόμαστε υγεία και πολλές επιτυχίες με την ομάδα μας.