Η ΠΑΕ Καλαμάτα ανακοινώνει ότι ο Σμαράντο Σάλα, ένας ακόμη νεαρός εξελίξιμος ποδοσφαιριστής υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο με την ομάδα μας. Ο Σάλα προέρχεται από την U19. Αγωνίζεται στη θέση του αριστερού Μπακ και είναι 19 ετών.
Του ευχόμαστε να είναι υγιής και το μεράκι και η σκληρή δουλειά στην προπόνηση να είναι οδηγός για να βοηθήσει την ομάδα μας να πετύχει τον στόχο της ανόδου στην Σούπερ Λιγκ.
![](https://www.fckalamata.gr/wp-content/uploads/2023/08/671C931D-4B26-400B-ACB7-3FF5993630F6-1024x768.jpeg)