Η αποστολή για τον αγώνα με την Προοδευτική
![](https://www.fckalamata.gr/wp-content/uploads/2023/01/ED328FD8-30DE-4409-9864-F00BA08BC947-1024x1024.jpeg)
Εκτός αποστολής έμεινε ο τραυματίας Μπενίτες και ο τιμωρημένος Μπακαγιόκο.
Προπονητής τερματοφυλάκων ο Γιάννης Ζαλαώρας
![](https://www.fckalamata.gr/wp-content/uploads/2022/11/post-featured-1024x538.jpg)
Η ΠΑΕ Καλαμάτα ανακοινώνει ότι ο Γιάννης Ζαλαώρας είναι ο νέος προπονητής τερματοφυλάκων της ομάδας. Ο 50χρονος προπονητής, είναι κάτοχος διπλώματος UEFA Goalkeeping Licence. Στο παρελθόν είχε δουλέψει σε Λαμία, Ιωνικό, Λεβαδειακό, Λάρισα ενώ η τελευταία του ομάδα ήταν τα Τρίκαλα. Τον καλωσορίζουμε στην ομάδα της Καλαμάτας και του ευχόμαστε υγεία, δύναμη και κάθε επιτυχία!